مانیکور و پدیکور چیست خطرات آن

آیا مانیکور و پدیکور ژل خطرناک است؟

مانیکور و پدیکور ژل چگونه برای سلامتی خطرناک است؟

مانیکور یا پدیکور ژل شامل یک مانیکورزن است که از اکریلیک استفاده می شود قبل از مخلوط شدن به ناخن ها ، و این مخلوط شدن در نهایت تنظیم و تحت تأثیر UV (اشعه ماورا بنفش) نوربا استفاده از یک دستگاه اشعه ماورا بنفش قابل حمل است. کاربرد ممکن است شامل سه لایه ژل باشد و هر لایه باید زیر نور تنظیم شود تا خشک شود .

برخی از کارشناسان پزشکی هشدار داده اند که در معرض اشعه ماورا بنفش قرار می گیرد در طول مانیکور و پدیکور ژل ممکن است مشکل ایجاد کند و همچنین مواد شیمیایی در لاک ژل وجود دارد که به دلیل ناخوشایند شدن شما در معرض آسیب قرار گرفته است. اما این واقعا درست است؟ آیا شما مانیکور ژل و پدیکور منظم دارید و خطرناک است؟

مانیکور و پدیکور

قرار گرفتن در معرض نور UV

رایج ترین سوالی که می شود این است که آیا مانیکور و پدیکور می تواند باعث سرطان پوست شود؟ “اگر به طور معمول مارکر در معرض اشعه ماورا بنفش قرار می گیرد ، خطر این اتفاق را افزایش می دهد. اما بعید است مانیکور یا پدیکور ژل گاه به گاه مشکل ایجاد کند زیرا ناحیه پوست در معرض کم است ، قرار گرفتن در معرض طولانی مدت  کمی است و دوز UV کم است. معادل فقط چند در دقیقه قرار گرفت زیر نور خورشید است.

مانیکور و پدیکور

این فناوری برای مدت ۳۰ سال وجود دارد و فقط دو مورد مستند وجود دارد که زنان (که هیچ سابقه سرطان پوست باعث نمی شود) پس از قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا UV بنفش برای ژل ، تومور در دست شما ایجاد می کند. (۱)

با اطمینان خاطر ، مطالعه ای در ژورنال پوستی تحقیقاتی در دسامبر ۲۰۱۲ این نگرانی را بررسی کرد. محققان نتیجه گرفتند که لامپهای ماورا UV بنفش ماورا بنفش موجود در مانیکورهای ژلی بسیار کم است باعث ایجاد سرطان پوست نمی شود ، حتی اگر هر هفته در طول ۲۵۰ سال استفاده شود و هیچ خطر سرطان زایی بالینی با استفاده از آنها وجود ندارد. (۲)

مانیکور وپدیکور دست

روشهای جایگزین دستگاه uv

همه مانیکورها و پدیکورهای ژل باعث این نگرانی UV نمی شوند . برخی از مارک ها فقط تحت تأثیر نور ماورا بنفش “معالجه” قرار می گیرند. مارک های جدید مانند Gelish غالباً از نور LED به جای نور UV برای سخت شدن رنگ استفاده از آن. اگر اسپا یا سالنی باشد که مانیکور یا پدیکور خود را با استفاده از لامپهای UV از LED استفاده کنید چرا که چراغ های LED با سرعت بهبود می یابند و کارآیی دارند و دوز کمتری از اشعه ماورا بنفش را ارائه می دهد.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

Instagram
WhatsApp
تماس با ما